Premiados:

2017

Colectiva da aula de 3 anos do CEIP de Frións, Ribeira
Dazanove cartas de nenas e nenos de 5 anos do CEIP de Frións, Ribeira
Estela Álvarez González do CEIP A Sangriña, A Guarda
Daniela Rios Iglesias do CEIP A Seara, Moaña
María Santiago Villaverde do CEIP A Seara
Brisa Fernández Rodríguez do CEIP A Seara
Alejandro Silva Ferreiro, Rubén Otero Jabois, Iván Sineiro Rea e Lucas Sueiro Fernández do IES Sanxenxo (postal)

2016

Mariela, Bos Aires (particular)
Colectiva dunha clase de infantil do CEIP de Tebra, Tomiño
Sebas Posada, do CEIP de Tebra
Alba Refojos, do CEIP de Tebra
Xoel Álvarez, do CEIP de Tebra
Antía Alonso, do CEIP de Tebra
Alicia Torres de 5 anos, de Pontevedra (particular)
Alejandro Malvido, do CEIP Seara de Moaña
Aissatou Diedhiou, do CEIP Profesor Albino Núñez, de Ourense
Naiara Ferreiro, do CEIP Profesor Albino Núñez
Tomás, do CEIP de Pontecesures
Blas, do CEIP de Pontecesures

2015

Brais Baldomero Castromán, do CEIP Heroínas de Sálvora de Aguiño, Ribeira
Dani Marín Reyes, do CEIP Heroínas de Sálvora
Naia González García, do CEIP Heroínas de Sálvora
Alba, Íria, Lucas, Pablo e Sonia, do CEIP de Randufe, Tui
Alba Rodríguez Serodio, do CEIP de Randufe
Vera Márquez Álvarez, do Colexio A Sangriña, A Guarda
Miguel Vázquez Iglesias, do CEIP Albino Núñez, Ourense

Colectiva dos dazasete nenos do CEIP de Vilatuxe, Lalín

2014

Mateo Ramos Rega, do CEIP Castro de Ouro, Alfoz
Samuel Acebo Rega, do CEIP Castro de Ouro
Aroa Lomba Rodríguez, do CEIP As Solanas, A Guarda

2013

Unha nena de 9 anos, que pediu un doante de médula para unha amiga con leucemia. (Por mór da privacidade da amiga, a Irmandade dos Apañacastañas decidiu non facer público o nome da premiada pero recibiu os seus agasallos).
María Guerra Sandoval, do CEIP Amaro Refojo, Verín
Noa Sobrino Lamas, do CEIP Amaro Refojo
Tamara, de Agolada (Carta enviada como actividade da Biblioteca)

Cartas ao Apalpador Láminas Quen é o Apalpador? Actualidade Calendario de eventos
Facebook Twitter Pinterest Contacto